KALİTE , YAŞAM , GÜVEN

Uzman kadromuz ile profesyonel hizmet güvencesi.

Bizim ile iletişime geçin

Oto Silecek

Silecek lastikleri, çok fazla dikkat etme eğiliminde olmadığımız bir aksesuardır. Ancak görüşün yetersiz olması trafik kazalarında önemli bir rol oynamakta, kaliteli sileceklere yatırım yapmak ve bunları düzenli olarak değiştirmek sizi ve ailenizin yolda daha güvende olmanızı, aynı zamanda da uzun vadede tasarruf etmenizi sağlar.

Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde sileceklerinizin değişim zamanının geldiğine dair 5 ipucunu bulabilir ve aracınız için en iyi seti bulma konusunda önerilerimizi değerlendirebilirsiniz…

... 1. Su Sıçratma  

Silecekleriniz suyu düzgün bir şekilde silmek yerine ön camdan atıyorsa, aslında bu yıpranmadan ziyade yetersiz kullanım belirtisidir. Genellikle, silecek lastiği yön değiştirdikçe kayarak çevirmek yerine, bıçakların bir yönde 'yerleşmesine' neden olduğu güneşli, sıcak ve kuru iklimlerde sıklıkla görülür. Her durumda, sileceklerinizi değiştirme zamanının geldiğine dair bir işarettir. Bunu yaparken, 100% doğal kauçuk yerine doğal ve yapay kauçuklardan oluşan bir bileşik silecek takmanızı öneririz. Sentetik kauçuklar güneş hasarına ve 'sertleşmeye' karşı doğal kauçuklardan daha dayanıklıdır.

 2. Çizik

Ön camınızda iz bırakan sileceklerinizin, herhangi bir kiri veya kalıntıyı gidermek için yumuşak bir bezle temizlenmesi yeterlidir, ancak çizgi devam ederse, sileceklerin kendilerinin başarısız olduğunu ve bunları değiştirme zamanının geldiğini gösterir.

  3. Ses Yapma

Can sıkıcı olmasının yanı sıra, gıcırtılı bir silecek, yanlış montajın veya değiştirme zamanının bir işaretidir. Her iki durumda da, silecek lastiği aracınızın ön camı ile düzgün bir şekilde temas etmiyor ve düzgün bir şekilde temizleme yapamıyordur. Öncelikle, sileceklerinizin bir ayarlamaya ihtiyacı olup olmadığını görmek için silecek kollarını sıkmayı veya gevşetmeyi deneyin. Ayarlamadan sonra hala gıcırtı duyuyorsanız, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiş demektir.

  4. Lekeler

Kirli bir ön camınız olduğunda lekelenmeler meydana gelebilir - camda bir kalıntı veya kir seli, sileceklerinizin ön camınızla temiz temas etmesini engelleyebilir buna bağlı olarak geniş alanları kirli bırakarak görüşünüzü zayıflatabilirsiniz. Ön camınızı temizlediyseniz ve buna ragmen lekenmeler devam ediyorsa, sileceklerinizi değiştirme zamanı gelmiştir.

  5. Hasar

Yukarıdaki tüm işaretlerin dışında, silecekleriniz herhangi bir şekilde hasar görürse, performansları ve görünürlüğünüz etkilenecektir. En önemlisi, silecek lastiğinde herhangi bir hasar veya silecek koluna yapışma kaybı için çok dikkatli olmanız konusunda size uyarmak isteriz . Ayrıca mekanizmanın kendisinde herhangi bir hasar olup olmadığına bakın - bükülmüş veya hasarlı sileceklerin vakit kaybetmeden değiştirilmesi gerekir.

Güvenilir Hizmet Garantisi

UYGULAMALAR